Wyszukiwanie
Szukana fraza:
Przedział cenowy:
do
Producenci
Kategorie wiadomości
Aktualności
Biuletyn
Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w sklepie ? Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać sklepowy biuletyn.
E-mail:
Twoje imię:
Kto jest online
Obecnie w sklepie jest
 3 Gości
 online.
Aktualności
Ręczny zapis w cybernetycznej książce   Data: 14 maja 2012
       Czy w dobie telefonów komórkowych jest ktoś, kto pisze listy piórem? Czy nastał czas klikania i w rzeczywistości cybernetycznej nie ma już miejsca na pismo odręczne? Wydawałoby się, że tak, ale gdy rozglądniemy się dookoła będziemy zmuszeni stwierdzić, że tak nie jest. Pomimo istnienia tabletów, smartfonów wciąż istnieje papier, a każdy z nas nosi obowiązkowo przy sobie zarówno telefon komórkowy, jak i długopis.

              Pisanie ręczne ma bogatą tradycję, którą poszerzamy każdym nakreślonym wyrazem. Uczniowie piszą obszerne wypracowania, z kolei nauczyciele prowadzą dzienniki, studenci podczas wykładu zapisują niezliczone ilości stron papierowego notatnika, biznesmeni, politycy podpisują szereg dokumentów, pisarze podczas wieczorów autorskich kreślą dedykację z autografem, w przeróżnych codziennych sytuacjach pozostawiamy swój podpis na papierze właśnie, a nie na urządzeniu elektronicznym.

            W epoce kciuka i smsa pozostają pewne sfery życia, w których klawiatura nie może zastąpić długopisu, pióra. Nie wyobrażamy sobie na przykład pisania pamiętnika przy użyciu komputera, czy też tworzenia listów miłosnych, poezji, bo to po prostu zabija magię. Pisanie wierszy, prozy itd., zdaniem wielkiego pisarza Hermanna Hessa jest za każdym razem szaleńczą, ekscytującą przygodą, przeprawą malutkim czółnem przez pełne morze, samotnym szybowaniem w kosmos, które trudno sobie wyobrazić z myszką w ręku lub palcami na klawiaturze.

            Człowiek nie rodzi się z umiejętnością pisania odręcznego, nabywa ją dopiero drogą ćwiczeń, prób i błędów. To także sztuka, czynnik warunkujący nasz rozwój, potencjał do osiągnięcia sukcesu w życiu, a także nasz wizerunek.

            Wiele osób, instytucji, stara się na różny sposób promować pisanie ręczne w społeczeństwie. Organizowane są konkursy ładnego pisania, kampanie pisania piórem, powstaje wiele na ten temat badań naukowych i publikacji. Prowadzone są kursy kaligraficzne, ciekawe zajęcia na kierunkach artystycznych.

            Wszystko to świadczy o wciąż aktualnym pisaniu ręcznym. Skoro na świecie wyprodukowano i wciąż się produkuje miliony, miliardy długopisów, piór wiecznych i innych narzędzi służących do pisania ręcznego, to znaczy, że jest na nie zapotrzebowanie i nic nie wskazuje na to, że zmieni się to w najbliższej przyszłości. Pisanie ręczne to nie archaiczna forma wyrażania myśli, a czynność ciekawa sama w sobie, wykonywana chętnie przez sporą część społeczeństwa.

Ręczny zapis w cybernetycznej książce
Statystyka:
Przeglądano: 4796
Ilość komentarzy: 2
Komentarze do "Ręczny zapis w cybernetycznej książce"
Nr Autor Ocena Czytano Dodano
01. Krzysztof Nowak 5 z 5 gwiazdek! 1313 15-05-2012
02. żańcia żańcia 4 z 5 gwiazdek! 1278 15-05-2012
Napisz recenzję Dalej
Partnerzy naszego sklepu: Farby do włosów Lavazza Zegarki Tissot Apteka internetowa Wina